2010. május 6., csütörtök

Amerikai Football kifejezések: J, K

(a rúgó és a holder field goal kísérlet közben)

Jack: Az Interior Linebacker (ILB) a 3-4 formációban, aki a gyenge oldalon játszik. más néven Mo.

Jumbo: Olyan támadó felállás, ami két tight end-et (TE), egy fullback-et (FB) és halfback-et (HB) tartalmaz (a többi poszt adott). Hasonló a heavy jumbo-hoz, amiben a HB vagy az FB közül az egyik helyettesíthető egy újabb tight end-el. Egy gólvonal felállásnál (miami package) gyakran egy vagy több tight end helyén linebacker vagy támadó falember játszik. (A New England Patriots használja többek között Mike Vrabel-t erre a célra – 6 elkapott TD-je van eddigi pályafutása alatt) Az NFL-ben ilyen esetben jelezni kell a bírók felé, hogy jogosult elkapóként fog játszani, mert a lineman nem tartozik ebbe a kategóriába.

Kick: lábbal való tudatos rúgás illetve egy olyan cselekvés, mint a punt, a place kick vagy a drop kick.

Kicker (K): A rúgó játékos.

Kickoff: Egy free kick, amely minden félidőt indít, vagy újraindítja a játékot minden touchdown vagy field goal után.

Kick returner: Az a játékos, aki rúgás visszahordásokra specializálódott.

Kneel: Alacsony kockázatú játék, amiben a játékos miután megkapja a snap-et és birtokába kerül a labda, letérdel; véget ér a play. Arra használják, hogy leteljen az idő. Leggyakrabban a QB csinálja a két perces figyelmeztetés után.